poniedziałek, 13 lutego 2017

O Kiełku słów parę...

Pewnie wielu z was zastanawiało się jaki na prawdę jest Kieł-  kiedy się urodził, ile ma lat... W tym poście wam to powiem. Zapraszam do czytania.
 
https://4.bp.blogspot.com/-CvXmx_68zu8/WIW-2VQ0ZzI/AAAAAAAACCM/FZLrqHoIVMIxUcmicxHcn6FQHJzj7bUSQCLcB/s1600/DSCF6906%255B1%255D.JPG

Kieł jest kundlem, nawet nie wiem, mieszanką jakich ras jest. Zapewne bardzo wielu. Ma około 90 cm wzrostu, dość długie nogi, duże łapy i średniej wielkości głowę. Ma bardzo gruby podszerstek, przez co większą aktywność wykazuje jesienią i zimą, bo wtedy nie jest tak gorąco. Jego sierść jest lekko pofalowana, czego nie widać na zdjęciach. Jest dość krótka, ale do najkrótszych nie należy. W większości ma jasną, beżową barwę, ale w niektórych miejscach złotobrązową lub czarną. Kieł ma średniej wielkości złote oczy, duży nos i bardzo dziwnie ułożone uszy. Są na prawdę zwariowane, jak można zobaczyć na zdjęciu zamieszczonym powyżej. Trudno określić, czy są stojące, czy też nie. Raczej coś pomiędzy.
Kieł urodził się na przełomie lipca i sierpnia  2012 roku. W tym roku będzie miał już pięć lat. Jak pewnie już wiecie, matką kła jest Karolina, a ojcem Karol [*]. Kieł miał jeszcze brata, Kubę, ale został oddany innej rodzinie do Łebienia. Na jego temat nie mam innych informacji.
Kieł jest bardzo przyjacielskim psiakiem, bardzo lubi towarzystwo ludzi czy innych psów. Nie jest do końca posłuszny, ale cóż... Jest on bardzo pociesznym psem. Lubi zabawy. Jednak mimo wszystko najbardziej lubi drapanie po brzuchu.
Kieł bardzo lubi przeróżne smakołyki. Najbardziej te, w których jest duża zawartość mięsa- ogólnie, to on wielbi mięso. Ale nie można go przyzwyczajać do samych smakołyków, prawda? Zazwyczaj do jedzenia dostaje mokrą karmę. Nie przepada za suchą. Zima dostaje również ciepłą kaszę z mięsem i warzywami. Nie pogardzi również kośćmi czy kurzymi łapkami, które może sobie schrupać.

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, to śmiało możecie je zadawać w komentarzach, chętnie na nie odpowiem :) Jeżeli chcecie, to mogę zrobić też coś w formie Q&A na żywo na forum. Zależy to głównie od was, więc czekam na komentarze.

Lena

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza