piątek, 24 czerwca 2016

Schipperke

Schipperke
Kraj : Belgia
Wielkość : 25 - 32, 5 cm
Waga : 3 - 9 kg
Umaszczenie : jednolicie czarne

POCHODZENIE :
Mały pies pasterski w typie szpica. Jego nazwa pochodzi z języka flamandzkiego, w którym " schipperke " znaczy tyle, co mały pies pasterski. Do XVII w. popularny pies trzymany w domu, którego pilnował, a także tępił szczury, myszy i krety. Szczególnie lubiany jako stróż na łodziach i statkach.
UŻYTKOWANIE :
Pies towarzyszący rodzinie.
CHARAKTER I ZACHOWANIE :
Bardzo czujny, gotowy do obrony, żywotny, zwinny, ciekawski i zawsze zainteresowany otoczeniem. Wobec obcych nieufny aż do nieprzyjaznego. Bardziej przypomina szpica niż owczarka. Inteligentny, pojętny i lubiący pracę. Stale jeszcze namiętny łowca szczurów i myszy.
UTRZYMANIE :
Bardzo aktywny, łatwo przystosowujący się mały pies, bez reszty przywiązany do swojego pana. W otoczeniu rodziny czuje się równie dobrze jak w zagrodzie chłopskiej czy jako towarzysz w podróży lub w mieście. Dobry pies do trzymania w mieszkaniu, gdzie jednak jego szczekanie może przeszkadzać sąsiadom. Swój temperament musi wyładować w zabawie i zajęciu lub w sporcie, np. obedience lub agility. Krótka sierść jest łatwa w pielęgnacji. Skrócony ogon ma od urodzenia.
Image result for schipperke
Wychowanie : *
Pielęgnacja : *
Zajęcie : **
Potrzeba ruchu : **

Seria " Piękny psi świat "

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza