piątek, 19 sierpnia 2016

Kochani, pomóżcie!

Jak widać po tytule, mam do was OGROMNĄ prośbę. Ale najpierw kilka rzeczy, o których powinieneś/aś mieć jakiekolwiek pojęcie:

  • Gdzie mogę znaleźć jakąś fajną stajnię/stadninę
  • Która będzie na pomorzu
  • Nie będzie miała kolosalnie wysokich cen za jazdy
  • Czy organizuje obozy
  • Nie będzie miała kolosalnie wysokich cen za obozy jeździeckie (turnus 2 tyg., myslę ze maksymalnie 1800-1850zł)
  • Czy ma stronę internetową, na której mogę wszystko "oblukać"
I to chyba wszystkie kwestie, na których temat chciałabym trochę poczytać. Oczywiście w komentarzach od Was ♥ I pewnie jak zauważyliście chodzi o obóz jeździecki, na który chcę pojechać w przyszłym rok. Jest jeszcze dużo czasu, ale (pozwolę sobie zacytować mojego dziadka) "Tsza myśleć przyszłościowo!" Jeżeli któreś z was było na jakimś fajnym obozie, to bardzo bardzo bardzo prosiłabym o krótką recenzję. 

I tak żeby was podkusić do napisania komentarza, to dodatkowo powiem, że każdy komentarz to jedna PEWNA część nowej serii z opowiadaniami o tematyce związanej z końmi. Więcej nie zdradzę, bo chcę Was pomęczyć ;) 
I to by było na tyle jeżeli chodzi o ten post,
papatki, Lenkeł


czwartek, 18 sierpnia 2016

Dzień dobry !

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Ostatnio cały czas się zastanawiam i pracuję nad nowym szablonem i grafiką, żeby nasz blog fajnie się prezentował. Znalazłem już kilka ciekawych propozycji, które powinny się wam spodobać i zaprezentuje je w następnym poście. Zanim przystąpię do działania większość rzeczy uzgodnię z Leną. W najbliższą sobotę jadę ponownie w te wakacje w góry - tym razem Tatry. Postaram się również o zdjęcia z wypraw, zabaw, ćwiczeń i treningów z psiakami. Planuję również stworzyć nową serię, ale o szczegółach opowiem jutro. Trochę przydatnych informacji zawsze się przyda :)

Wojtek

piątek, 12 sierpnia 2016

Dziki Zwierzyniec ( cz. VI )

Z każdym krokiem chłopak zaczynał się coraz bardziej zastanawiać czy aby postąpił dobrze idąc przez tajemniczy most. Z jednej strony był trochę zestresowany, bo nie wiedział co się znajduje po drugiej stronie głębokiego wąwozu, ale kierowała nim też ciekawość i chęć odkrycia czegoś. Zbliżał się i zbliżał do końca drewnianego przejścia. Na pierwszy rzut oka, gdy dotarł do swojego celu miejsce się niczym nie różniło od poprzedniego, w którym się znajdował. Jednak cały czas czuł coś dziwnego. Po przejściu około kilometra przez gęste zarośla zauważył, że tuż przed nim jest ogromne i strome urwisko, które królowało nad rwącą rzeką. Zobaczył coś, czego w życiu by się nie spodziewał.
Obraz znaleziony dla: gryf
W wodzie pływały gryfy. Uznał, że są to niesamowite i przepiękne stworzenia. Niektóre latały również wśród głazów i skał. Natomiast w przestrzeni powietrznej rządziły zwierzęta, które przypominały ptaki z głowami orłów, kolorowymi piórami papug, szponami i skrzydłami sokołów oraz ogonami strusi. Jean przypomniał sobie wkrótce potem, że powinien już wracać do domu, ale powiedział sobie, że jeszcze tu wróci.

Czechosłowacki wilczur

Czechosłowacki wilczur
Kraj : Słowacja
Wielkość : od 60 cm w górę
Waga : od 20 kg w górę
Umaszczenie : płowe, wilczaste, srebrnoszare

POCHODZENIE :
W 1955 roku rozpoczęto krzyżowanie owczarka niemieckiego z wilkami karpackimi, w wyniku czego uzyskano dla potrzeb wojska psa o wrażliwych zmysłach wilka, lecz łatwego do prowadzenia. W 1982 r. rasa została zatwierdzona.
UŻYTKOWANIE :
Pies służbowy; jako pies towarzyszący tylko w określonych warunkach.
CHARAKTER I ZACHOWANIE :
Pełen temperamentu, bardzo aktywny, wytrzymały pies. Zdolność szybkiego reagowania, odwaga i nieufność wobec obcych. Całkowicie zsocjalizowany, ma poczucie własnego terenu i własnego stada. Obcych nie toleruje na swoim terytorium.
UTRZYMANIE :
Ze względu na bardzo pierwotne cechy tylko dla znawców psiego zachowania. Konsekwentne zachowanie musi być połączone z delikatnym traktowaniem psa. Dawniej stosowane rodzime metody wychowawcze okazały się bardzo nieskuteczne. Pies ten potrzebuje sensownego, urozmaiconego zajęcia i dużej ilości ruchu. Jest to bardzo wymagający domownik, bardzo absorbujący, jeżeli chodzi o czas i zajmowanie się nim. Pielęgnacja niewymagająca, ale bardzo linieje.
Wychowanie : ***
Pielęgnacja : *
Zajęcie : ***
Potrzeba ruchu : ***

Seria " Piękny psi świat "

Kuc Fell

Kuc Fell
Rasa Starożytna - Anglia - Bliska zagrożenia

Wysokość : do 142 cm
Maść : głównie kara, choć zdarza się także skarogniada, gniada lub siwa
Użytkowość : jazda wierzchem, lekkie prace pociągowe, użytkowanie juczne, pokazy, ujeżdżenie, skoki, sporty konne

Kuc Fell, wraz ze swoim bliskim kuzynem kucem Dales, jest jedną z bardziej niezwykłych i urodziwych rodzimych ras brytyjskich, cechującą się smoliście czarnym umaszczeniem i wyjątkowo majestatycznym wyglądem. Korzenie rasy sięgają czasów okupacji Wielkiej Brytanii przez Cesarstwo Rzymskie, która rozpoczęła się ok. 55 r. p.n.e., kiedy Rzymianie pod wodzą Juliusza Cezara przybyli na wyspy wraz ze swoimi końmi. Rzymianie toczyli nieustanne wojny wzdłuż swojej północnej granicy z plemieniem Piktów, zamieszkującym tereny współczesnej Szkocji. W 122 r. n.e. rzymski cesarz Hadrian rozkazał wybudować mur obronny, który miał powstrzymać najazdy Piktów. Mur Hadriana, wzniesiony wzdłuż północnej granicy Anglii, sięgał od wybrzeża do wybrzeża, a w odstępach jednej mili umieszczono na nim wartownie i uzbrojone straże. To potężne przedsięwzięcie i istotne wydarzenie historyczne okazało się także kluczowe dla wykształcenia rasy Fell. W tamtym okresie kuce brytyjskie były małego wzrostu. Wywodziły się od koni przypominających Tarpany, które wykazywały wiele cech wspólnych z kucami Exmoor. Północny i zachodni kraniec pasma Gór Pennińskich oraz otwarte wrzosowiska w hrabstwie Westmorland i Cumberland na północy Anglii zamieszkiwane były przez kuce pochodzące od koni pierwotnych oraz obecnie wymarłych kuców Galloway. Te ostatnie odegrały zresztą ważną rolę w historii, jako wytrzymałe i niestrudzone wierzchowce wojujących plemion szkockich i poganiaczy bydła. Kuce Galloway hodowano w Mull of Galloway, najdalej wysuniętym na południe koniuszku Szkocji, i wysoko ceniono ze względu na doskonały kłus. Obecnie wymarłe, kuce te w znacznym stopniu przyczyniły się do powstania kilku ras, w tym kuców Fell, Dales, kuców wyżynnych, a także, pośrednio, koni pełnej krwi angielskiej oraz kanadyjskich koni nowofundlandzkich.


Niestety obecnie i te piękne, niezwykłe kuce z rodziny ras brytyjskich są zagrożone wyginięciem.

Seria " Zagadki, tajemnice, ciekawostki - historia ras koni "

piątek, 5 sierpnia 2016

Media społecznościowe

Cześć wszystkim!
Chciałabym Was poinformować o tym, że razem z Wojtkiem sprawiliśmy sobie konta na kilku portalach spolecznosciowych, a mianowicie na Instagramie, Snapchacie i na Facebooku. Na dole wszystko wypiszę.

☆INSTAGRAM☆
Lena: lenkeuek
Wojtek: mixmroku

☆SNAPCHAT☆
Lena: psychicalpony
Wojtek: mixmroku

☆FACEBOOK☆
Lena: nie mam :"C
Wojtek: mixmroku

Taki krótki post, ale wszystko dla Was!
Pozdrawiam,
Lena

wtorek, 2 sierpnia 2016

Impuls - Od diabelskiego instynktu do światowego czempiona ( cz. XVI )

Impuls jednak nie leżał długo na trawie, tylko postanowił ruszyć w dalszą wędrówkę po górskich trasach. Było wczesne popołudnie. Słońce wisiało wysoko, bezchmurne niebo i ostatnie krople porannej rosy " siedziały " na trawie. Otaczały go strome stoki, wysokie szczyty i piękne, dzikie doliny z malowniczymi jeziorami. Młody koń nie zwracał jednak uwagi na zachwycające widoki. Dalsza droga prowadziła przez niższe partie pasma górskiego. Głównie przez gęste bory sosnowo-świerkowe, kosodrzewinę i kwieciste polany. Na jednej z łąk, na której pasły się owce Impuls zauważył w oddali jakiś drewniany dom, a obok niego rozpalone ognisko.

Pomyślał o tym, żeby podejść trochę bliżej - może znajdzie tam jakieś tymczasowe schronienie ? Chatka wyglądała bardzo przytulnie i sympatycznie. Największymi atutami okolicy była dzika przyroda. Mały i waleczny ogier poczuł, że jest już coraz bliżej swojego celu...