piątek, 30 października 2015

Dary i uroki jesieni

Przy każdym wyjściu z domu łatwo jest się natknąć na spadłe z drzew liście czy mnóstwo kałuż. Podczas spaceru w parku lub lesie można zobaczyć kasztany, żołędzie, klonowe noski lub buczynę. O tej porze roku wielu grzybiarzy zaczyna poszukiwania, a zwierzęta mają trochę smakowitości. Takie stworzenia jak wilk, wiewiórka i zając lubią ukrywać się przed nami i należą się pochwały dla obserwatorów. Natomiast sarny, jelenie i lisy coraz częściej przebywają w naszym bliskim otoczeniu. Fajnie mają osoby mieszkające na co dzień na wsi. Wiosną łąka i ogród, latem wycieczki rowerowe i piesze po polu i lesie, jesienią zbiory w sadzie i grzybobranie, a zimą najlepsze zjazdy na sankach i turlanie się w śniegu. 

 Jesienią i zimą łatwiej jest też zachorować na grypę, anginę, przeziębić się lub dostać kaszlu. Są różne metody, ale i tak najlepsze są te naturalne. Można nazbierać ziół ( kolendra, rumianek, tymianek, szałwia, mięta... ), używać aromatycznych i rozgrzewających przypraw ( imbir, pieprz, cynamon, goździki, kminek... ) lub po prostu leżeć w łóżku pijąc herbatę. Warto się wykazać od strony kulinarnej. W końcu w kuchni bez przypraw i dodatków byłoby nudno.
 

Pełno kolorowych liści można wykorzystać do jesiennego stroiku, z kasztanów zrobić ludziki... Ci, którzy są kreatywni na pewno ładnie ozdobią swój dom. Urządzenie ziołowego domowego ogródka połączone z dekoracjami łowieckimi lub leśniczymi i ozdobami z orzechów, " buczynowych kwiatków " i żołędzi. Na łące we wrześniu i październiku szczęściarze znajdują kawałki rogów jelenia i dobrym pomysłem jest umieszczenie lub wkomponowanie ich w kompozycje.

Spacery, sport, kontynuacja swoich hobby i wiele innych zajęć... To cała jesień !

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza