wtorek, 27 grudnia 2016

Owczarek Niemiecki

Owczarek Niemiecki
Kraj : Niemcy
Wielkość : 55 - 65 cm
Waga : 22 - 40 kg
Umaszczenie : czarne, czarno - brązowe w różnych odcieniach, wilczaste

POCHODZENIE :
Wyhodowany w wyniku krzyżowania dawnych odmian owczarków z Niemiec środkowych i południowych dla potrzeb wojska i jako pies służbowy dla policji.
UŻYTKOWANIE :
Przede wszystkim pies towarzyszący dla ludzi lubiących uprawiać psie sporty i na całym świecie ceniony pies służbowy. Bardzo wszechstronnie użytkowany - od przewodnika dla niewidomych aż po ratownika i psa lawinowego. Uznana rasa psów służbowych.
CHARAKTER I ZACHOWANIE :
Bardzo zwinny, silny i lubiący pracę pies o bardzo dużym temperamencie. Bystry, inteligentny i pojęty. Duże poczucie własnego terenu, czujny, o wybitnym instynkcie obronnym.
UTRZYMANIE :
Owczarek niemiecki jest wymagającym psem, potrzebującym koniecznie starannego, konsekwentnego wychowania, sensownego zajęcia i bliskiego kontaktu z przewodnikiem. Tylko wtedy może być także dobrym psem rodzinnym. Nie może tylko biegać obok swego właściciela. Trzeba mu poświęcić codziennie dużo czasu, najlepiej szkolić go w kierunku sportów uprawianych z psem. Gęsty, twardy włos jest łatwy do pielęgnacji, ale w czasie zmiany sierści linieje bardzo obficie.
Obraz znaleziony dla: owczarek niemiecki
Wychowanie : **
Pielęgnacja : *
Zajęcie : ***
Potrzeba ruchu : ***

Seria " Piękny psi świat "

3 komentarze:

  1. Fajny opis z informacjami - nie powiem, przyjemnie się czyta :3

    OdpowiedzUsuń
  2. No w końcu! Mógłbym czytać codziennie, naprawdę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam tą rasę! Na początku mieliśmy jednego owczarka Rex'a, no ale jeden to troche samotny będzie i po trzech miesiącach sprawiliśmy mu kolegę, obecnie mamy już cztery owczarki, bo stwierdziliśmy że tym dwóm też przyda się towarzystwo. No i mamy wesołą kompanie Rex, Szarik, Beny i Heniek.

    OdpowiedzUsuń