poniedziałek, 9 listopada 2015

Agility, Flyball, Dogtrekking... Trochę o psich sportach ( cz. II )

W pierwszej części skończyłem na tym, że wiele amatorów próbuje pobić światowy rekord. To nie jest tylko bicie rekordów, ale również rozwijanie umiejętności, wesoło spędzanego czasu ze swoim pupilem, zabawa na powietrzu i trening z barwną i piękną przyrodą. W dzisiejszym dalszym ciągu może opisze w przybliżeniu wybrane psie dyscypliny sportowe. Na początek łapanie dysku i piłki z odrobiną skakania i biegania, czyli flyball i frisbee.

Flyball - psi sport polegający na przebiegnięciu psa przez płotki i inne przeszkody do maszyny, która po naciśnięciu łapą wyrzuca piłkę, a następnie powrót do właściciela w jak najkrótszym czasie. Sport ten uprawia się w drużynach, składających się z czterech psów. Wywodzi się z Kalifornii w USA.
Wiele weterynarzy, specjalistów i doświadczonych zawodników w psich sportach poleca flyball jako dobry i zdrowy trening na spalanie tłuszczu, energii i zabawę. Istnieją różne kategorie dostosowane do każdych ras. Im mniejsza rasa, tym niższe przeszkody. Popularna dyscyplina w świecie pasjonatów i ciekawskich.
   

 Frisbee - psi sport polegający na rzucaniu dyskiem frisbee przez człowieka i chwytaniu go przez psa. Wyróżniamy parę rodzajów :
- Superminidistance - pies łapie dysk w wyznaczonym polu. Im dalej rzucimy, tym więcej punktów, a jeśli pies odbije się do złapania czteroma łapami od ziemi otrzymuje dodatkowo 0,5 pkt. ( czas - 90 sekund ).
- Timetrial - polega na wykonaniu 20 - metrowych rzutów złapanych przez psa w jak najkrótszym czasie.
- Longdistance - polega na wykonaniu jak najdłuższego rzutu.

 

I mógłbym tak wymieniać i wymieniać... Mam nadzieję, że dowiedzieliście się czegoś nowego i pożytecznego. A jeszcze w tym tygodniu kolejna część o psiakach. Znowu spotkamy się ze zwierzęcymi sportami. Do zobaczenia !

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza